‭+90 532 368 28 78‬ info@rezumturkey.com Pazartesi - Cuma 09.00 - 18.00

Rezum tedavisi, prostatın boyutunu azaltmak yerine, prostat bezindeki fazla dokuyu küçültmeyi amaçlar.

Rezum tedavisi sırasında, prostat içine termal enerji uygulanarak fazla dokunun buharlaştırılması hedeflenir. Bu işlem, prostat içindeki tıkanıklığı azaltır ve böylece idrar akışını iyileştirir.

Prostatın boyutunda kesin bir küçülme garantisi vermek zor olabilir, çünkü Rezum tedavisi, prostatın büyüklüğünü azaltmaktan ziyade semptomları hafifletmeyi amaçlar. Ancak, tedavi sonrasında prostatın içindeki fazla dokunun küçülmesi, idrar akışını artırabilir ve prostat büyümesine bağlı semptomları azaltabilir.

Her hasta farklıdır ve tedavinin etkisi kişiden kişiye değişebilir. Bazı durumlarda, prostat bezindeki hacimde bir miktar azalma gözlemlenebilirken, bazı durumlarda prostat bezinin boyutunda belirgin bir değişiklik olmayabilir. Tedavi öncesi ve sonrası prostat boyutu hakkında net bilgi almak için doktorunuzla konuşmanız önemlidir. Doktorunuz, tedavinin beklentileri ve sonuçları hakkında size daha spesifik bilgi verebilir.

Prof. Dr. Akif Diri Rezum Tedavi Yöntemini Anlatıyor.

img
SIK SORULAN SORULAR

Sorularınız mı var?

Prostat, erkeklerin üreme sisteminin bir parçası olan bir organdır. Rezum (su buharı) tedavisi hakkında Sorularınızı aşağıdaki formu kullanarak Prof. Dr. Akif Diri'ye sorabilirsiniz. Web sitemizde bulunan cevaplar genel bilgi amaçlıdır.

img